ارسال پست الکترونیک صفحه اصلی سایت تماس با ما اضافه نمودن به لیست سایتها چک کردن پست الکترونیک صفحه اصلی سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران
Exir Teb Exir Teb Exir Teb Exir Teb اکسیر طب اکسیر طب اکسیر طب اکسیر طب اکسیر طب
تماس با ما پرسش و پاسخ فرم سفارش پیوند به سایتهای دیگر مقالات معرفی محصولات اکسیر طب معرفی خدمات درباره ما صفحه اصلی
                 
 
عناوین دیگر مقالات :

بخش خبري (جرايد)

امر رشد طلاق
انزال زودرس
روابط زناشویی در دوره سالمندی
شخيص آلودگی به ويروس اچ. آی. وی.
كيفر سقط جنين در قانون مجازات اسلامي و تعارض آن با ماده 91 قانون تعزيرات
گزارشي از سقط غيرقانوني جنين
موارد سقط جنین مجاز در دنیا و ایران!
موارد سقط جنین مجاز!

تعاريف و مكانيسم مسائل جنسي

هيدروسل (مایع دور بیضه) چیست و چگونه درمان می شود ؟
« زود به انزال رسیدن»
ادرار خونی (هماتوری) چیست؟
بررسی مایع منی - اسپرم و مسایل پیرامون آن ( از جنبه پزشکی )
تستسترون (هورمون مردانه) ...
تعريف علمي اعمال مشروع جنسي
دیر « نعوظ » کردن :
سستی نعوظ
سوزاك در مردان و زنان
عوارض انزال زودرس
معاينه شخصي بيضه (T.S.E)
ناتوانی جنسی Erectile Dysfunction) Impotence)
نحوه عمل وازكتومي در پيشگيري از بارداري چيست؟
کم بودن «منی» چه ربطی به کارهای مغزی و روانی دارد ؟
کوچکی بیضه ها

مطالب درباره توانبخشی جنسی

اختلالات آلت تناسلي
انواع درمانهاي موازي ناتوانی جنسی و عوارض انها
دستگاه تناسلي مردان
شكستگي در الت
مشکلات انزال :
مشکلات بیضه و کیسه بیضه مردان:
مشکلات نعوظ :

نكات اموزشي _اميزشي

روابط جنسی و اثر آن در تحکیم خانواده ]
[ فواید رابطه زناشویی سالم ]
آیا منی خوردنی است و برای پوست مفید است
بلوغ، بلوغ جنسی و هویت جنسی
بهترين روش پيشگيری از بارداری در ابتدای ازدواج
بیماریهای مقاربتی شایع درایران و جهان
پنجاه درصد طلاق‌ها ريشه در مشکلات جنسي
تحریک جنسی همسر
تصور های اشتباه در مورد ارگاسم
جلوگيري از بارداري با روش تزريقي
چگونه احتمال بارداری را زیاد کنید؟
خستگی عمومی و کوفتگی اعصاب و ناتوانی جنسی
خواب های جنسی که گاهی باعث آزار ما می شوند
درمان انزال جنسی زود رس چیست؟
ديسپارونی (آميزش دردناک)
روش فشردن آلت برای عقب انداختن انزال :
سئوالات جنسی بچه ها را چگونه پاسخ دهیم ؟
كيگل
ناباروري و مسائل پیرامون
نحوه تعامل خصوصي زن و شوهر
همجنس گراي ياlesbian
یک واقعیت :
 
 
انزال زودرس   عنوان مقاله : 
امروز ميخواهيم به يکي از شايع ترين مشکلات جنسي مردان بپردازم ، مشکلي که به عقيده کارشناسان بيش از يک سوم مردان با آن دست به گريبان اند !

بله ، شک نکنيد ، موضوع بحث انزال زود رس يا به اصطلاح عامه سستي کمر ميباشد ، اگر شما هم با اين مشکل دست و پنجه نرم ميکنيد ، تا انتهاي مقا له را بخوانيد تا از شر اين آفت جنسي خلاص شويد !

انزال زود رس به چه معناست ؟

از نظر علم روانشناسي :

انزالي که بر خلاف ميل شخص و بدون کنترل او انجام ميگرد را انزال زود رس گويند که بر طبق آن فرد از زمان انزال و کيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يک طرفه يا دو طرفه باشد ، به طوريکه حتي اگر شريک جنسي فرد از زمان انزال ناراضي باشد ، انزال را زود رس گويند . ( مثلا اگر مرد در ? دقيقه ارضاء ميشود و زن در ?? دقيقه ، انزال را زود رس گويند اما اگر مرد در ?? دقيقه ارضاء شود و زن در ?? دقيقه ، مورد را مربوط به انزال زود رس نميدانند )

از نظر علم پزشکي :

انزال کمتر از دو دقيقه که بدون کنترل شخص انجام گيرد را انزال زود رس گويند .

دلايل ايجاد انزال زود رس در مردان :

? – عوامل رواني بازدارنده

( عواملي مانند اضطراب در حين رابطه زناشوئی، احساس گناه يا افسرده گي ميتوانند موجب انزال زود رس شوند )

? - فاصله زياد بين روابط جنسي

( وقتي که احساسات جنسي بين زوجين متراکم ميشود ، معمولا کنترل يک باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زود رس ميشود ! )

? – تجربه جنسي کم

( بيشتر افراد در اوايل زندگي زناشويي دچار اين مشکل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشکلشان رفع ميگردد )

? - عوامل پزشکي بازدارنده

( عواملي نظير آسيب جسمي ، تداخلات دارويي در هنگام درمان بعضي بيماري ها و مشکلات هورموني از جمله عوامل پزشکي هستند که منجر به انزال زود رس ميشود )

روش هاي درمان انزال زود رس :

? – درمان هاي موضعي :

استفاده از کرم هاي بيحس کننده مانند ژل ليدوکابين ?% و اسپري هاي بيحس کننده ميتواند در بهبود انزال زود رس موثر باشد . ( ژل ?% ليدوکابين + کرم پريلو کابين ?.?% + کشيدن کاندوم بر روي آلت تناسلي باعث افزايش زمان انزال ميشود و استفاده از اسپري هاي بيحس کننده به دليل ايجاد حالت تکرر بعد از مصرف زياد توصيه نميشود )

?- درمان هاي دارويي :

دارو هاي مهار کننده بازجذب سرتونين و ضد افسرده گي در درمان انزال زود رس موثر اند ، بر فرض مثال ميتوان به داروهاي خانواده اس اس آر آي ، اشاره کرد که شامل داپوکستين ، فلوکستين ، پاروکستين و سرتالين ميباشند و همچنين گه گاه داروي وياگرا را توصيه ميکنند . ( درمان هاي دارويي را در مراحل حاد بيماري که بيماري از فاز پزشکي وارد فاز رواني شديد شده و موجبات مشکلات عديده در روابط فرد شده است ، تجويز ميشوند و استفاده بدون نظر پزشک از اين داروها به دلايل ماهيت هاي اعتياد آور و شرطي کننده و گه گاه تکرر جنسي و همچنين آمار بالاي خودکشي در اثر استفاده از داروهاي ضد افسرده گي ، توصيه نميشود ، لذا در صورت تمايل به استفاده از اين روش حتما قبلا با يک متخصص سايکوتراپ يا روانکاو مشورت کنيد )

? – درمان هاي رفتاري :

اين نوع درمان ها از موثر ترين و سالم و بدون عارضه ترين نوع درمانها ميباشند و بر طبق آنها فرد به جاي استفاده از دارو يا مواد مصنوعي با استفاده از روش هاي آموزشي رفتاري ، سعي ميکند که رفتار و احساسات جنسي خود را کنترل کند ( در بيشتر مواقع اين روشها اولين پيشنهاد براي درمان ميباشند ) ، اين روشها به هفت بخش تقسيم ميشوند که شامل :

تکنيک ماستر و جانسون :

اين روش شامل يادگيري ، تشخيص و کنترل احساسات و رفتارهايي است که منجر ميشود فرد به اوج نقطه لذت جنسي برسد و انزال صورت گيرد ، اين روش نياز به اراده و تمرين زياد دارد ، اما از جمله موثرترين روشهاي درماني است که تاکنون براي درمان انزال زود رس شناخته شده است ، بر طبق آن فرد در ابتدا توسط خود يا شريک جنسي اش ، تحريک ميشود و هر بار که به نزديکي نقطه اوج لذت جنسي ميرسند ، عمل تحريک را متوقف و بعد از چند لحظه که احساسات فروکش کرد ، دوباره اقدام مينمايند ، بعد از چند روز تمرين اوليه ، سکس به روشي که مرد در زير و زن در بالا قرار ميگيرد عمل تکرار ميشود به اين صورت که مرد در زمان نزديک شدن به اوج نقطه جنسي با آگاه کردن زن که در اينجا کنترل عمليات جنسي را در دست گرفته ، او را باخبر ميسازد تا رابطه را کنترل کند ، بر طبق اين روش که از جمله بهترين روشهاي درماني است ، فرد بعد از چندين هفته تمرين و ممارست ، به مرحله اي ميرسد که کنترل رابطه جنسي برايش شرطي ميشود و ميتواند با کنترل احساسات سکسي خود ، هم زمان رابطه جنسي اش را زياد کند و هم شريک جنسي اش را ارضاء کند . ( کليه اصول اين روش بر پايه تحريک و توقف قبل از نقطه اوج لذت جنسي ميباشد ، لذا از جمله بهترين روشها براي افزايش مهارت جنسي محسوب ميشود )

تکنيک فشار :

بر طبق اين روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال ، از انزال جلوگيري ميشود که دليل جلوگيري کردن آن اين است که با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط کم ميشود و درنتيجه نعوظ يا ارکشن کم ميشود و انزال دير انجام مي پزيرد .

خود ارضائي قبل از انجام رابطه زناشوئی:

( اين روش به دليل منحرف شدن فرد توسط استمناء هاي غير طبيعي اصلا توصيه نميشود )

پوزسيون خوب هنگام مقاربت :

روش هاي معمول ( مرد در بالا ) کمک خيلي زيادي به درمان انزال زود رس نميکند ، براي درمان ميبايست از روشهاي جنسي که در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عمليات جنسي را با فعاليت زياد کنترل ميکند از جمله بهترين روشها براي درمان ميباشند .

تعدد مقاربت :

زياد کردن تعداد رابطه زناشوئی در طول هفته و روز ميتواند به در مان زود انزالي کند به طوريکه اگر هفته اي دو بار رابطه زناشوئی داريد و آن را تبديل به هفته اي ? الي ? بار برسانيد ، بعد از چند هفته مشکل زود انزاليتان تا حدودي رفع ميشود .

رابطه دهانی:

رابطه زباني و دهانی يا به اصطلاح عامه ... زدن (به دلیل فیلترینگ معذوریت داریم ) قبل از مقاربت ميتواند کمک زيادي به آرام شدن آلت مردانه در هنگام رابطه زناشوئی شود و به درمان زود انزالي کمک کند .

استفاده از کاندوم :

استفاده از کاندوم و بخصوص از نوع بيحس کننده آن که در بازار به فرواني موجود است ، ميتوان به دليل کمتر کردن ميزان تماس آلت مردانه ، باعث رفع زود انزالي شود .

? - درمان هاي رواني – عاطفي :

يکي از بهترين ها و موثرترين روشها براي رفع انزال زود رس و افزايش لذت در روابط زناشويي ، جايگزيني عشق بازي در رابطه جنسي است ، بديهي است که در زمانيکه عشق بازي در رابطه جنسي برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازي بايکديگر اند ، ديگر زود انزالي معني خود را از دست ميدهد ! کارهايي مثل نوازش ، تحريک کلامي و بدني زن قبل از دخول و کارهايي مانند توجه و دادن احساس قدرت به مرد در رابطه که در پست هاي قبلي وبلاگ نوشتم ، ميتوانند به اين مهم کمک کنند . ( به طور خلاصه اگر زن و مرد در هنگام رابطه زناشوئی مشغول عشق بازي باشند به دليل اينکه رضايت جنسي هر دو طرف ايجاد ميشود ، زود انزالي به طور کلي برطرف ميشود )

? – درمان هاي سنتي و گياهي :

دمکرده گل شقايق و دارچين و همچنين سياه دانه و بخته سنجد در روغن زيتون باعث دير انزالي يا به اصطلاح سفتي کمر ميشود ، همچنين ماليدن حنا هم در بعضي از متون قديمي آمده شده ( صحت علمي روشهاي فوق تاييد نشده و بيشتر تجربي اند ! تا علمي ! )

جمع بندي و نتيجه گيري :

زود انزالي در اصل مشکل يا بيماري محسوب نميشود و ميتوان گفت که اين وسواس فکري افراد و اضطراب آنها از داشتن يک رابطه با کيفيت است که منجر بروز اين امر ميشود ، لذا کاهش اضطراب و حفظ آرامش در کنار کنترل بدن و احساسات با تمرين بيشتر بهترين راه کار براي پيشگيري و درمان اين مشکل اند و از همه بهتر و مهمتر اضافه کردن عشق بازي به رابطه جنسي است که اگر با حرکاتي چون نوازش + تحريک سينه ، لاله گوش و کليتوريس+ استفاده از کلمات عاشقانه در هنگام سکس ، همراه شوند ديگر معنايي به عنوان زود انزالي و عدم رضايت جنسي بين زوجين معني پيدا نميکند .

در پايان جا دارد به چند حديث که در مورد زود انزالي روايت شده اند اشاره و درنهايت اطاله کلام کنم :

حضرت محمد ( ص ) ميفرمايند : « چون کسي خواهد که با زن خود جماع کند به روش مرغان به نزد او نرود ، بلکه اول با او دستبازي و خوش طبعي کند و بعد از آن جماع کند »

تفسير حديث : حضرت (ص ) فرموده اند که همان اول کار فوري نرويد سراغ دخول ، بلکه با نوازش کردن و تحريک لمسي و زباني همسرتان را براي دخول آماده کنيد و بعد به انجام مقاربت بپردازيد . ( اگر فقط همين حديث را اجرا کنيد و سر لوحه زندگي زناشوئی تان بکنيد به عالم و آدم قسم که ديگر مشکلي به نام عدم رضايت جنسي ، تکراري شدن براي همديگر و زود انزالي دچار نمي شويد ! حال برويد و بگوييد که اسلام ديني است خرافي و با مقتضيات زمان هماهنگ نيست ! )

حضرت علي ( ع ) ميفرمايند : « هرکسي که ميخواهد با زن خود نزديکي کند ، تعجيل نکند که زنان را کارها ميباشد »

تفسير حديث : حضرت به مانند پيامبر بزرگوار اسلام تاکيد دارند که عجله در رابطه زناشوئی نادرست است و بهتر است قبل از انجام عمل دخول با عشق بازي همسر را براي انجام اين کار آماده کرد ، اين را علم روز دنيا هم ثابت کرده که اگر رابطه زناشوئی اين چنين شروع و خاتمه يابد به دليل ارضاء شدن زن و ايچاد مهرو عطوفت بين زوجين ، موجبات پايداري زندگي زناشويي فراهم ميشود .

** برگرقته از مجله پزشکي **
شرح : 

مقاله بدون متن تکمیلی می باشد.

 
متن کامل مقاله : 
 
 
   
   
پرسش و پاسخ های زناشوئی,رفع انزال زودرس,اکستندر,پرواکستندر,پرو اکستندر ,بزرگ کننده آلت,انحراف آلت,چگونه سایز آلت خود را افزایش دهیم,اسکندر,بزرگ کردن الت,عدم نعوظ,اکسیر طب,اکسیرتب,زندگی زناشوئی,روابط زناشوئی,رفع انزال زودرس,اکستندر,پرواکستندر,پرو اکستندر,بزرگ کننده آلت,افزایش میل,وکیوم,دستگاه کشنده عضو تناسلی,افزایش طول الت,وزارت بهداشت و درمان,بلندتر شدن آلت,اصلاح انحرافات آلت بدون جراحی,بیماری پیرونی ,پرواکستندر,اکستندر,پرو اکستندر,انـزال زودرس,مکانیزم نعـوظ و انزال,بدون عوارض ,رشد سریعتر آلت,اندرومدیکال,محصولات توانبخشي جنسی,افزایش سایز در طول و قطر,روش افزایش سایز الت,شريک جنسی,کاندوم,ويروس اچ. آی. وی,انواع انزال زودرس,روش جراحی برای بزرگ کردن آلت,ورزش آلت,دراز شدن,دستگاه وکیوم،آلت تناسلی را بزرگ می کند,زود انزالی,فوت فتیش,ارضا روحی,دستگاه كشنده آلت تناسلي,اندازه طبیعی الت,سرطان پروستات,واريكوسل,بزرگترین ارشیو سئوالات زناشوئی,بزرگترین سایت پرسش و پاسخ,راهنمای مسائل زناشوئی و خانوادگی
هيدروسل,ترامادول,اثار مخرب دارونما,هایپوسپادیاس,اپیسپادیاس,کوردی,لترال کوردی
GEXL Andromedical,Extender Device,Golden erect XL,GEXL,Mini GEXL